Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

,,Rodzice – dzieciom’
W naszym przedszkolu w ramach współpracy z rodzicami działa amatorska grupa teatralna rodziców dzieci z grupy ,,Żabki” Pomysłodawczyniami pierwszego przedstawienia pt. ,, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” były nauczycielki z danej grupy mgr Jolanta Małecka i mgr Dorota Kaliszewska, które zaraziły swoim pomysłem rodziców . Dla dzieci jest to wielkie zaskoczenie, bowiem mogą one podziwiać swoich rodziców w roli aktorów. Rodzice cudownie wcielają się w różne postacie z bajek, chętnie uczą się swoich ról, tworzą pomysłowe stroje i scenografię, uczą się elementów tanecznych. Atmosfera prób daje naszym aktorom wiele radości i służy zawiązywaniu się przyjaźni.
Celem działalności teatru jest zainteresowanie najmłodszych sztuką na ,,żywo”, przybliżenie dzieciom literatury dziecięcej, stwarzanie warunków do współpracy rodzice – przedszkole i wreszcie, do sprawiania dzieciom radości. Dla rodziców zaś jest to czas, kiedy mogą bliżej poznać funkcjonowanie i organizację placówki, w czasie prób zintegrować się ze sobą, a także zrelaksować po ciężkim dniu pracy.
Ps. Dlaczego grupa teatralna?
Nasi rodzice nie powiedzieli ostatniego słowa , są chętni do dalszej współpracy i kolejnych doświadczeń co niezmiernie nas cieszy.
Kochani Rodzice!!!
Dziękujemy Wam za duże zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia,
za poświęcony swój wolny czas na wspaniałych próbach pełnych humoru,
oraz za efekt końcowy w postaci profesjonalnego przedstawienia.
Mamy nadzieję, że udział w amatorskim teatrze będzie dla Państwa niezapomnianą przygodą życiową dla Was, Waszych pociech i rodzin.