Przedszkole 2 Nidzica

Zajęcia dodatkowe

1. Logopeda –specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, neurologopeda – koryguje wady wymowy u wyłonionych dzieci.
  2. Terapia pedagogiczna – dla dzieci w przedszkolu obejmuje usprawnianie funkcji odpowiedzialnych za uczenie się matematyki oraz usprawnianie funkcji słuchowych, wzrokowych, ruchowych i ich właściwej koordynacji.
  1. W naszym przedszkolu prowadzimy terapię integracji sensorycznej (SI). Są to zajęcia, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Zajęcia SI odbywają się w specjalnie do tego przygotowanej sali integracji sensorycznej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt i atrakcyjne dla dzieci zabawki.
  1. Język angielski –tworzenie sytuacji edukacyjnych umożliwiających dziecku osłuchanie się z językiem w różnych sytuacjach życia codziennego.
  1. Zajęcia z rytmiki– prowadzą nauczycielki w grupach – rozwijanie wyobraźni muzycznej, poruszanie się przy muzyce i do muzyki, aktywne słuchanie muzyki, rozwijanie zdolności muzycznych.
  1. Zajęcia plastyczne – prowadzą nauczycielki w grupach – rozwijanie aktywności i wrażliwości estetycznej, tworzenie sytuacji edukacyjnych  celem rozwijania zdolności plastycznych dzieci.
  1. Zajęcia teatralne – prowadzą nauczycielki w grupach – tworzenie sytuacji edukacyjnych sprzyjających rozwojowi mowy, rozwijanie umiejętności w zakresie teatru, tańca, śpiewu.