Międzynarodowy Dzień Kropki 2021

,,Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała kiedyś nauczycielka do Vashti, która zrazu wcale nie zachwyciła się tym pomysłem. Dziewczynka od niechcenia wycelowała czarnym flamastrem w środek białej kartki i sprawę uznała za zakończoną. Tymczasem to był dopiero początek kreatywnej przygody Vashti. Nauczycielka poprosiła bowiem uczennicę, żeby pod swoim pracą własnoręcznie się podpisała. Dziewczynka pod kropką umieściła swoje imię. Niedługo po tym jej oczom ukazuje się piękna złota rama, okalająca pierwsze „dzieło” Vashti – czarną kropkę.

Wówczas następuje przełom i Vashti staje się twórczynią kolejnych kropek, które sama sobie artystycznie programuje – pod względem wielkości i koloru. Staje się po prostu prawdziwą artystką, która w końcu wystawia swoje prace na prawdziwej wystawie i inspiruje rówieśników, żeby spróbowali tego samego. ”

15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to inicjatywa powołana w 2008r. obchodzona w 196 krajach mająca pobudzać kreatywność, zachęcać do tworzenia i poszukiwania swoich talentów. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka. W naszym przedszkolu dzieci od samego rana cieszyły się tym dniem!  Zapoznały się z historią Vashti, zaprezentowały się w swoich kropkowych strojach, brały udział w różnorodnych grach i zabawach kropkowych, wykonywały kropkowe dzieła sztuki i ozdabiały babeczki.