Wierszyki, co ćwiczą języki

,,Wierszyki, co ćwiczą języki”
W dniu 16.05.2024r. w naszym przedszkolu odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Wierszyki, co ćwiczą języki.” Za oknem była piękna pogoda, która zachęcała dzieci do zabaw na świeżym powietrzu a mimo to podjęły one trud i wysiłek, aby nauczyć się wierszy, przyjechać do przedszkola i je zaprezentować.
Organizatorem i gospodynią konkursu była pani dyrektor Magdalena Grzebska.
Celem konkursu było upowszechnianie umiejętności, które dzieci zdobyły na zajęciach logopedycznych oraz troska o poprawność językową wśród wychowanków. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Pani Magdalena Grzebska, dyrektor Przedszkola nr 2 w Nidzicy, serdecznie przywitała uczestników, ich rodziców, logopedów oraz przybyłą widownię: dzieci z grupy „Wiewiórek” oraz „Motylków.” Konkurs prowadziła pani Beata Mroczkowska – logopeda przedszkolny. Do konkursu zgłoszono 5 dzieci z gminnych placówek:
– Przedszkola nr 4 w Nidzicy (logopeda Anna Siemek),
– Niepublicznego Przedszkola „Bajka” w Piątkach (logopeda Anna Bilik),
– oraz Przedszkola nr 2 w Nidzicy (logopeda Beata Mroczkowska).
W skład komisji zasiadły:
1. Pani Katarzyna Michalska –psycholog,
2. Pani Dominika Łącka – nauczyciel wspomagający.
Panie z komisji miały „twardy orzech do zgryzienia”, gdyż dzieci pięknie recytowały, interpretowały tekst i wykazały się wzorową artykulacją.
Komisja przyznała:
I miejsce – Magdalena Bandurska (Przedszkole nr 4 w Nidzicy)
II miejsce – Alicja Waśkiewicz (Przedszkole nr 2 w Nidzicy)
III miejsce – Natalia Zawistowska (Niepubliczne Przedszkole „Bajka” w Nidzicy)
Wyróżnienie: Apolonia Jankowska (Przedszkole nr 4 w Nidzicy), Zuzanna Libert (Przedszkole nr 2 w Nidzicy).
Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!!!