XII Gminny Festiwal Piosenki Ekologicznej

Dnia 11.04.2024r. odbył się XII Gminny Festiwal Piosenki Ekologicznej organizowany przez Przedszkole Nr 2 w Nidzicy. Do udziału w festiwalu zgłosiło się 8 placówek: w tym 16 młodych wokalistów. Celem konkursu wokalnego była integracja dzieci wokół działań służących ochronie środowiska naturalnego, a także upowszechnianie idei ekologicznych w celu wypracowania właściwej postawy ekologicznej. Podczas przerwy na obrady jurorów odbył się pokaz magii wykonany przez kreatywnego mistrza iluzji.
Uczestników konkursu oceniali jurorzy w składzie: Pani Małgorzata Potrzuska, Pan Krzysztof Żukowski i Pan Piotr Lejbt. Komisja zgodnie z regulaminem przyznała następujące miejsca:
W kategorii 3-4 latki:
I miejsce – Łucja Aleksanderek z Przedszkola Nr 2
II miejsce – Franciszek Głażewski z Przedszkola Nr 2
III miejsce – Marcelina Kosińska ze Szkoły Podstawowej Nr 2
Wyróżnienie – Alicja Kaczmarczyk z Przedszkola Nr 2
W kategorii 5-6 latki:
I miejsce – Zuzanna Libert z Przedszkola Nr 2
II miejsce – Antoni Broniszewski ze Szkoły Podstawowej Nr 1
III miejsce – Julia Mydlarz z Przedszkola Nr 4
Wyróżnienie – Wiktoria Radziewicz z Przedszkola ,,Bajka’’
Pozostałe dzieci również otrzymały nagrody i dyplomy za udział.
Na zakończenie festiwalu pani dyrektor Przedszkola Nr 2 Magdalena Grzebska złożyła podziękowania wszystkim za pomoc w organizacji naszego Festiwalu a w szczególności sponsorom za ufundowanie nagród i pokazu dla wszystkich dzieci przez: Burmistrza Nidzicy pana Jacka Kosmalę, panią dyrektor Centrum Usług Wspólnych Joannę Dobroń, Firmie – Ośrodek szkolenia kierowców OSK – pan Dariusz Grzebski, pan Piotr Jastrzębowski, pan Artur Wojdowski, pan Krzysztof Kowalik, Firma ,,STALMOT’’- pani Beata Wiśniewska, Firma ,,Mazur’’ pan Błażej Mazur, Firmie ,,Elektroserwis’’ pan Arkadiusz Butkiewicz. Szczególne podziękowania dla dyrekcji: pana Krzysztofa Żukowskiego i pracownikom Nidzickiego Ośrodka Kultury za pomoc w organizacji Festiwalu. Podziękowania za pomoc w przygotowaniu pięknej przyrodniczej dekoracji – Firmie Orzechowski Centrum Ogrodnicze. Pani dyrektor pogratulowała przede wszystkim dzieciom biorącym udział w Festiwalu. Dzieci pokazały swoje talenty wokalne, a w swoich piosenkach poruszały treści związane z naszą piękną przyrodą. Dziękowała również paniom nauczycielkom, które tak pięknie przygotowały swoich wychowanków, wszystkim gościom i paniom, które przygotowały i prowadziły uroczystość: pani Dorocie Pietrowicz, pani Renacie Mazur i wszystkim pracownikom za organizację Festiwalu.